LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emërohet drejtori i ri i Teatrit Kombëtar Eksperimental

18 Janar 2023, 22:23, Aktualitet CNA
Emërohet drejtori i ri i Teatrit Kombëtar Eksperimental
Gjergj Prevazi

Gjergj Prevazi është emëruar ditën e sotme drejtori i ri i Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”.

Vendimi është marrë në Mbledhjen e Këshillit të Ministrave.

Për këtë post, ai kandidoi përballë Ema Andreas, Genc Fugës, Indrit Çobanit dhe Ledion Zoit.

“Vendim për emërimin në detyrë të Drejtorit të Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”

Në mbështetje të nenit 100, të Kushtetutës, dhe të pikës 3, të nenit 9, të ligjit nr.10352, datë 18.11.2010, “Për artin dhe kulturën”, të ndryshuar, me propozimin e ministrit të Kulturës, Këshilli i Ministrave vendosi:

Gjergj Prevazi emërohet drejtor i Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.”, thuhet në VKM.?/ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga