LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia belge deshifron telefonat/ Kapen 1 miliardë mesazhe të mafias shqiptare

18 Janar 2023, 23:11, Aktualitet CNA

Policia belge deshifron telefonat/ Kapen 1 miliardë mesazhe të mafias

Gazetari, Albi Xhunga ka treguar se 1 miliardë mesazhe  të dërguara midis mafiozeve janë zbuluar dhe një pjesë e mirë e tyre i përkasin mafies shqiptare.

I ftuar në emisionin “Now” me gazetaren Erla Mëhillin  ka thënë se çfarë mafiozët kanë bërë janë histori të zbardhura, por askush nuk mund t’i fus ata në burg veç për disa mesazhe ku ata flasin me kode pasi jo domosdoshmërisht ato përbejnë provë.

“Policia belge ka arritur të deshifrojë telefonat e famshëm sky, kanë arritur të kapin mbi 1 miliardë mesazhe midis mafiozeve në të gjithë evropën dhe një pjesë ë konsiderueshme e tyre i përkasin mafias shqiptare . Këto informacione mbahen nga Prokuroria Federale Belge dhe sipas prononcimeve të tyre publike ata e përshkruajnë si të jesh ulur në një tavolinë i ulur me mafiozet. Çfarë kanë bërë mafiozet janë histori të zbardhura. Normalisht t’i nuk mund të fusesh mafiozët në burg vetëm për disa mesazhe të kapura  në të cilat ata flasin me kode kjo jo domosdoshmërisht përben provë” u shpreh ai./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga