LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari  i zbulon “strehën”/ Ku po fshihen kriminelët më të kërkuar shqiptarë

18 Janar 2023, 22:58, Aktualitet CNA

Gazetari  i zbulon “strehën”/ Ku po fshihen

Gazetari Lavrim Lita ka zbuluar se shqiptarët më të kërkuar fshihen kryesisht në Venezuela.

Në një intervistë për gazetaren Erla Mëhilli ai ka zbuluar se Shqipëria nuk ka marrëveshje ekstardimi me Venezuelën ndaj dhe shqiptarët më të kërkuar fshihen atje.

 “91 për qind e mallit që importohet nga Amerika Latine investohet në Evropë, në biznese, ndërtim apo argëtim. Mafia shqiptare është bërë importuese vetë në Itali, Spanjë apo Holandë duke arritur besueshmërinë tek Ndragheta me të cilën bashkëpunon apo edhe furnitorët e mëdhenj në Amerikën Latine. Shumë shqiptarë të  kërkuar strehohen në Venezuelë, ose flenë në Venezuelë dhe ditën i ke në Ekuador apo vende të tjera se nuk kemi marrëveshje ekstradimi me Venezuelën”, tha Lita./ CNA.al

       

Lajmet e fundit nga