LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shembja e banesave në “5 Maj”/ Banorët, protestë para bashkisë: Po na grabisin pronat

19 Janar 2023, 10:44, Aktualitet CNA

Shembja e banesave në “5 Maj”/ Banorët, protestë para

Banorët e “5 majit” janë ringritur në protestë para bashkisë.

Ata shprehen se ende nuk kanë asnjë shpjegim se çfarë po ndodh me banesat e tyre dhe kanë deklaruar se bonusi i qirasë është i pamjaftueshëm në një kohë kur çmimet janë rritur.

Ata kanë akuzuar qeverinë se po grabit pronat dhe nuk po marrin parasysh ankesat e tyre./ CNA.al

Lajmet e fundit nga