LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përkeqësimi i motit/ Përmbyten disa zona në Lezhë dhe Shkodër, pezullohet mësimi

19 Janar 2023, 08:41, Aktualitet CNA

Përkeqësimi i motit/ Përmbyten disa zona në Lezhë dhe

Reshjet intensive të shiut kanë sjellë problematika në disa qytete të Shqipërisë, si Lezhë, Shkodër dhe Vlorë.

Në disa zona të Lezhës ka pasur vështirësi në lëvizjen e këmbësorëve dhe automjeteve për shkak të përmbytjeve.

Gjithashtu problematike është shfaqur situata edhe në disa shkolla të Lezhës, ku shihen të përmbytura, duke bërë që të pezullohet edhe mësimi.

Porti i Shëngjinit ka pezulluar lundrimin detar dhe nuk do të lejohet lundrimi deri në përmirësimin e kushteve atmosferike.

Situata paraqitet e vështirë edhe në Shkodër ku disa zona kanë mbetur pa energji elektrike. Gjithashtu 1000 hektarë tokë janë përmbytur./ CNA.al

Lajmet e fundit nga