LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përkeqësimi i motit në Shkodër/ Flet prefektja Angoni, zbulon si paraqitet situata

19 Janar 2023, 10:54, Aktualitet CNA

Përkeqësimi i motit në Shkodër/ Flet prefektja Angoni,

Prefektja e Shkodrës, Maljinda Angoni, në një deklaratë për mediat, ka pasqyruar se si është situata në Shkodër për shkak të përkeqësimit të kushteve të motit. Angoni tha se deri më tani situata është e menaxhueshme dhe të gjitha ekipet e emergjencave janë në gatishmëri nëse do të ketë një përkeqësim të situatës. Aktualisht në rrugën e Obotit ka prezencë të lartë të ujit dhe është e kalueshme vetëm me mjete të larta.

Situatë e menaxhueshme. Është ulur dhe niveli i shkarkimeve nga 900 që ishte dje. Sot është 500 m3. Është një gjë normale. Kemi rritje të nivelit të Bunës, liqenit të Shkodrës. Jemi në pikën kyçe. Jemi në menaxhim.

Situatë e vështirë. Rrugët janë të zhbllokuara, lëvizet me vështirësi nga Tamara në Vermosh, edhe nga Boga deri në Qafë Thore. Kemi rënie ortekësh përtej tunelesh, Qafë Thore-Bogë është e bllokuar për momentin. Të gjitha rrugët e tjera janë të aksesueshme. Përveç rrugëve nga Tamara-Vermosh që këshillohet të bëhen me zinxhirë. Po merren masat nga të gjithë firmat kontrakore. Shtabet e emergjencave janë në gatishmëri të plotë", është shprehur Angoni./ CNA.al

Lajmet e fundit nga