LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përmbytjet nga shiu/ Mblidhet Shtabi i Emergjencave Civile në Shkodër

19 Janar 2023, 19:55, Aktualitet CNA
Përmbytjet nga shiu/ Mblidhet Shtabi i Emergjencave Civile në
Foto nga përmbytjet në Shkodër

Mbrëmjen e sotme është mbledhur Shtabi i Emergjencave Civile në Prefekturën e Shkodrës për përmbytjet nga reshjet e dendura të shiut.

Mësohet se në këtë mbledhje ka marrë pjesë edhe ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

Spiropali garantoi të gjitha strukturat vendore se janë marrë të gjitha masat për përballimin e kësaj situate.

Ndërkohë, Shtabi i Emergjencave Civile ka kërkuar fonde për përballimin e emergjencave të tilla.

Ndërkohë, kujtojmë se disa zona në vend janë përmbytur nga rrebeshet dhe stuhitë e shiut të rëna ditët e fundit./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga