LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tragjedia e 21 Janarit/ Spiropali thirrje SPAK-ut:Hapni hetimet

21 Janar 2023, 10:03, Aktualitet CNA

Tragjedia e 21 Janarit/ Spiropali thirrje SPAK-ut:Hapni hetimet

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali i ka bërë thirrje SPAK që të hapë hetimet për  tragjedinë e 21 janarit.

Spiropali ka thënë se nuk kanë hequr dorë nga drejtësia për atë çështje.

“E dinë të gjithë që në 21 janar nuk pati vdekje aksidentale, po vrasje shtetërore. Por publikimi dje i transkriptit të një audioje ku flitet për armë zjarri dhe gatishmëri për zjarr sapo protestuesit të kalojnë gardhin, ndërkohë që katër dëshmorët e asaj dite të zymtë u vranë shumë larg gardhit të Kryeministrisë, kërkon reagimin e menjëhershëm të organeve të drejtësisë.

Kujtojmë se një natë më parë gazetari Artan Hoxha, ka publikuar prova të reja, ku implikohet edhe ministri i brendshëm i asaj kohe Lulzim Basha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga