LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sistemi i drejtësisë, i pavarur apo i kapur nga politika/ Si mendojnë qytetarët

21 Tetor 2022, 22:12, Aktualitet CNA
Sistemi i drejtësisë, i pavarur apo i kapur nga politika/ Si
Foto ilustruese

Qytetarët kanë shprehur mendimin e tyre nëse sistemi i drejtësisë është i kapur nga Qeveria apo i pavarur nga politika.

59.3% e qytetarëve nuk janë dakord nëse themi se sistemi i drejtësisë sot është i pavarur nga politika. 10.4% mendojnë se sistemi i drejtësisë është i pavarur, 25.5% kanë një qëndrim neutral dhe 4.9% nuk dinë si të përgjigjen.

Sistemi i drejtësisë, i pavarur apo i kapur nga politika/ Si

Pyetja tjetër që i është drejtuar qytetarëve është nëse mendojnë se sistemi i drejtësisë është i kapur nga Qeveria.

44.1% e të pyeturve mendojnë se sistemi i drejtësisë është i kapur nga Qeveria, 26% mbajnë një qëndrim neutral, 21.6% nuk bien dakord, ndërsa 8.3% shprehen se nuk dinë sit ë përgjigjen.

Gjetjet janë të Barometrit në Euronews Albania, realizuar gjatë periudhës 9-21 shtator 2022, kryer nga MRB dhe Data Centrum, në nivel kombëtar me 1000 intervista ballë për ballë./ B.A. - CNA.al

Sistemi i drejtësisë, i pavarur apo i kapur nga politika/ Si

Lajmet e fundit nga