LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuza për Majlinda Bregun/ Gazetari zbardh të vërtetën: RCC i quan “trillime” dhe “fake news” raportet në median malazeze

21 Tetor 2022, 14:21, Aktualitet CNA

Akuza për Majlinda Bregun/ Gazetari zbardh të vërtetën: RCC

“Fake News”- Kështu i ka konsideruar organizata RCC ato çfarë publikoi dje një media malazeze, e cila thoshte se Sekretarja e Përgjithshme e saj, Majlinda Bregu, është nën hetim për abuzim me fondet kësaj organizate.

Gazetari Habjon Hasani ka konfimuar lajmin e përgënjeshtrimit nga RCC mbi lajmin e gazetës malazeze që e akuzonte Bregun për favorizime klienteliste në prokurimet e organizatës.

“Organizata e ka quajtur sajesë dhe shpifje të pastër artikullin e të ashtuquajturës media malazeze.

Se njoh fare këtë zonjën, por më erdhi mirë për përgënjeshtrimin: sepse shkrimi që e akuzonte ishte një paçavure pa asnjë evidencë.

Kushdo që ndjek zhvillimet matanë e di se shpifjet në median serbe dhe malazeze janë më të forta se ato që ndodhin në median e Tiranës.

Më vjen për të vjellë kur shoh eufori në Tiranë vetëm pse dikush ka shkruar një paçavure ndaj një shqiptari”, shkruan Hasani në rrjete sociale./CNA.al

Akuza për Majlinda Bregun/ Gazetari zbardh të vërtetën: RCC

Lajmet e fundit nga