LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Votimi për hapjen e dosjeve/ Kush janë dy deputetët e PS-së që abstenuan

21 Tetor 2022, 10:19, Aktualitet CNA

Votimi për hapjen e dosjeve/ Kush janë dy deputetët e PS-së

Kuvendi miratoi mbrëmë vonë projektligjin për ndryshimet në ligjin “Për të Drejtën e Informimit për dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit të Republikës Popullore Socialiste të Shqipërisë”, të ndryshuar, me 94 vota pro dhe 2 abstenim.

Deputetët e grupit të Alibeajt bashkuan votat me mazhorancën, duke votuar pro ligjit për hapjen e dosjeve.

Po ajo që bie në sy janë abstenimet që kanë ardhur nga radhët e socialistëve. Fillimisht është raportuar vetëm një abstenim, por me zbardhjen e listave janë vërejtur dy abstenime.

Bëhet fjalë për deputetët Damian Gjiknuri dhe Nasipi Naço.

Votimi për hapjen e dosjeve/ Kush janë dy deputetët e PS-së

Votimi për hapjen e dosjeve/ Kush janë dy deputetët e PS-së

Votimi për hapjen e dosjeve/ Kush janë dy deputetët e PS-së

Deputetët e PD-së që votuan pro ligjit:

1. Gazment Bardhi
2. Bledjon Nallbati
3. Agron Gjekmarkaj
4. Lulzim Basha
5. Merita Bakiu
6. Desantila Tahiraj
7. Emila Koliqi
8. Mesila Doda
9. Saimir Korreshi
10. Nusret Avdulla

11. Kreshnik Çollaku
12. Eralda Bano
13. Seladin Jakupllari
14. Andia Ulliri
15. Flamur Hoxha
16. Flutura Açka
17. Jorida Tabaku
18. Lefter Gështenja
19. Arbi Agalliu
20. Helidon Bushati
21. Ilda Dhori
22. Orjola Pampuri
23. Enkelejd Alibeaj
24. Dhurata Tyli Çupi
25. Dashnor Sula

Lajmet e fundit nga