LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kujtimi Gjuzi, më serioz se këta varrmihësit e opozitës”/ Hapja e dosjeve, pedagogu “godet” deputetët

21 Tetor 2022, 13:32, Aktualitet CNA

“Kujtimi Gjuzi, më serioz se këta varrmihësit e

Miratimi i ligjit për hapjen e dosjeve vijon të pasohet me reagime.

Pedagogu Ervin Goci ka ironizuar deputetët e opozitës, praktikisht të PD-së që votuan pro ligjin duke thënë se bënë një ligj vetëm për Ilir Metën dhe jo se ju dhimbsen të përndjekurit.

Sipas tij edhe Kujtim Gjuzi është më serioz se këta varrmihësit e opozitës.

“E kam shume seriozisht, Kujtim Gjuzi, ishte shumë më serioz, se këta varrmihësit e opozitës që punojnë nga mëngjesi në darkë për ta hedhur Shqipërinë në humnerë. Nuk ka më komunistë se këta që duan gjoja të distancohen nga komunizmi, shajnë ligjin special për Teatrin Kombetar dhe bëjnë një ligj vetëm për Ilir Metën, ad hominem, për një emër, për një individ... as nuk i rruhet fare për ish-të përndjekurit... këta, që për një thele shuajnë popuj”, shkruan Goci në rrrjete sociale./CNA.al

“Kujtimi Gjuzi, më serioz se këta varrmihësit e

Lajmet e fundit nga