LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E vrau policia”/ Rama flet për Lear Kurtin: Duan t'i nxjerrin njerëzit rrugëve

21 Tetor 2022, 12:13, Aktualitet CNA

“E vrau policia”/ Rama flet për Lear Kurtin: Duan t'i

Kryeministri Edi Rama nga Elbasani ka folur për rastin e Lear Kurtit, duke deklaruar se kjo ngjarje po keqpërdoret për të nxjerrë njerëzit në rrugë si në rastin e Klodian Rashës.

Ai ka thënë se veprimet e policisë kanë qenë korrektë dhe dinjitoze, çka sipas tij e ka treguar edhe eskpertiza mjeko-ligjore.

“Kanë që dje që akuzojnë policinë se ka vrarë një djalë të ri. Ndërkohë që në mënyrën më korrekte, serioze, dinjitoze, ka pezulluar personat që të mos jenë të përfshirë në asnjë lloj procesi. Është mjekësia ligjore që bën punën e vet. Nuk ka asnjë arsye që të ketë pasur arsye nga jashtë, të ketë qenë gjë e bërë me të keq. Të gjithë presim autopsinë, raportin mjeko-ligjor e me radhë. Çfarë qeniesh janë këta që u dalin njerëzve si gogolë në ekrane…E vrau policia sepse duan ta lidhin në psikologjinë e njerëzve me atë tmerrin e madh që ishte, të të ndjerit Klodian Rasha dhe duan të nxjerrin njerëzit rrugëve,” tha kryeministri Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga