LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Zbatoni Ligjin”/ Zbardhet takimi mes ambasadores Yuri Kim dhe gjyqtarëve të Posaçëm

21 Tetor 2022, 15:20, Aktualitet CNA

“Zbatoni Ligjin”/ Zbardhet takimi mes ambasadores Yuri Kim dhe

Ambasadorja amerikane Yuri Kim u takua sot me gjyqtarët e Gjykatës së Posaçme të Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Diplomatja amerikane ka tërhequr vëmendjen për të punuar me ndershmëri.

 “Nuk mund të theksojmë mjaftueshëm rëndësinë e një gjyqësori të drejtë, të paanshëm dhe të guximshëm, jo vetëm për popullin shqiptar, por edhe për miqtë dhe aleatët e tyre. Shqipëria po ecën përpara, jo pa vështirësi, por megjithatë po ecën. Rruga përpara, është e vetmja rrugë për të moshuarit shqiptarë, të cilët nuk hoqën kurrë dorë nga shpresa dhe për djemtë dhe vajzat e reja, të cilët kanë aq shumë nevojë për të. E nxis çdo gjyqtar dhe prokuror të këtij vendi që ta bëjë punën e tij me ndershmëri, duke zbatuar pa mëdyshje ligjin, me guxim dhe krenari. Ne do të qëndrojmë krah jush, do të vazhdojmë të luftojmë bashkë me ju”, u shpreh ambasadorja./CNA.al

Lajmet e fundit nga