LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dalin rezultatet e sondazhit/ Si e vlerësojnë shqiptarët punën e SPAK-ut

21 Tetor 2022, 22:01, Aktualitet CNA
Dalin rezultatet e sondazhit/ Si e vlerësojnë shqiptarët
Foto ilustruese

35.3% e shqiptarëve mendojnë negativisht për SPAK.

Të pyetur nga Barometri në Euronews Albania, shumica e kanë vlerësur negativisht punën që ka bërë SPAK deri më Tani.

7.2% e të pyeturve janë shprehur shumë negativisht, ndërkohë që 27.5% e shqiptarëve janë shprehur neutral, 26.2% e tyre e kanë parë pozitivisht punën e SPAK dhe vetëm 0.2% e tyre e shohin shumë pozitivisht punën e SPAK.

Gjetjet janë të Barometrit në Euronews Albania, realizuar gjatë periudhës 9-21 shtator 2022, kryer nga MRB dhe Data Centrum, në nivel kombëtar me 1000 intervista ballë për ballë.

Dalin rezultatet e sondazhit/ Si e vlerësojnë shqiptarët

Dalin rezultatet e sondazhit/ Si e vlerësojnë shqiptarët

Dalin rezultatet e sondazhit/ Si e vlerësojnë shqiptarët

Lajmet e fundit nga