LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protestë në Lezhë për Lear Kurtin/ Qytetarët ndezin qirinj përpara komisariatit

21 Tetor 2022, 20:43, Aktualitet CNA

Protestë në Lezhë për Lear Kurtin/ Qytetarët ndezin

Një tjetër protestë është mbajtur mbrëmjen e sotme për Lear Kurtin, të riu i cili humbi jetën pak pas shoqërimit në komisariat.

Disa qytetarë, përfaqësues të Partisë Demokratike dhe Forumit Rinor të Partisë Demokratike, janë mbledhur para komisariatit të Lezhës.

Ata kanë ndezur disa qirinj dhe kanë zhvilluar homazhe për vdekjen e të riut.

Proytestuesit kanë kërkuar zbardhjen e shkaqeve të vdekjes së 32-vjeçarit, ndërsa kanë ngritur akuzat se ky i fundit është vrarë nga policia.

Ndërkohë, kryeministri Edi Rama tha sot nga Elbasani se rasti i Lear Kurtit po keqpërdoret për të nxjerrë njerëzit në rrugë si në rastin e Klodian Rashës./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga