LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpëton 55- vjeçari/ Realizohen me sukses tre ndërhyrje të ndërlikuara në QSUT

18 Qershor 2023, 17:29, Aktualitet CNA

Shpëton 55- vjeçari/ Realizohen me sukses tre ndërhyrje të

Tre ndërhyrje të shkallës shumë të lartë të vështirësisë, në tru, shtyllën kurrizore dhe gjymtyrë, u realizuan me sukses nga një ekip multidisiplinar i mjekëve neurokirurgë, ortopedë dhe reanimatorë në Spitalin Universitar të Traumës, duke i shpëtuar jetën pacientit 55-vjeçar.

Ndërhyrjet u realizuan falë aftësisë së posaçme të mjekëve, po edhe falë materialeve mjekësore të cilësisë së lartë, si vida titaniumi dhe aparat i vendosur në brendësi të trurit, të disponueshme në Spitalin e Traumës.

Ekipi që realizoi ndërhyrjen ishin mjekët neurokirurgë, Dr. Fatos Olldashi, Dr. Geldon Fejzo, mjekët ortopedë, Dr. Viktor Marku, Dr. Drini Bardhi, Anestezist-Reanimatore Dr. Rexhina Sturçe, Flutura Balla ndihmës anestezist, Sokol Xhafaj dhe instrumentare Elsa Agalliu./CNA

Lajmet e fundit nga