LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira dhe temperatura deri në 32 gradë, parashikimi i motit për sot

18 Qershor 2023, 09:53, Aktualitet CNA

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të karakterizojnë kushtet e motit në të gjithë vendin, por pas mesdite pritet shtim i vranësirave duke rrezikuar shira në zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore, herë pas here priten edhe rrebeshe të izoluara shiu.

Në mbrëmje dhe gjatë natës do të këtë përmirësim të dukshëm të kushteve atmosferike duke rikthyer kthjellimet në të gjithë vendin.Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 32°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet e Adriatikut dhe Jonit dallgëzim mbi 2 ballë.

Lajmet e fundit nga