LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

'Sharlatanë, qeveri kastravecash!'/ Gazetari bën për 'ujë të ftohtë' Gledis Nanon

2 Gusht 2022, 18:42, Aktualitet CNA
'Sharlatanë, qeveri kastravecash!'/ Gazetari bën për
Gledis Nano

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar i revoltuar pas ngjarjes së rëndë në plazhin e Potamit, ku Arjan Tase, shef i Komisariatit në Elbasan, përplasi për vdekje me skaf një fëmijë.

Tomorri kritikon ashpër Gledis Nanon që pas ngjarjes ‘vrapoi’ për ta shkarkuar nga funksionet në polici, duke  e shpërndarë më pas në media.

Tomorri thekson se Tase është nën akuzë për vrasje në këtë rast, dhe ky del si Nastradini thotë e pezullova.

“Sa te peshtire jane keta, nuk kane din e iman. Ndodhi ngjarja ne Himare, policia shperndan njoftim neper media qe drejtori i policise Gledis Nano pezulloi menjehere nga detyra policin qe vrau femijen.

Ky lajmi merret dhe jepet si lajm kryesor ne te gjitha mediat me titra te fundit. Me nje fjale qe ne jemi ne balle te puneve dhe nuk tolerojme keshtu gjerash.

Tjetri eshte nen akuze per vrasje, ky del si Nastradini thote e pezullova nga detyra. Se jane sharlatane keta nuk jane shtetare. Qeveri kastravecash.

Tani beni dhe nje sondazh andej nga ai televizioni i sondazheve ku ta nxirrni policine si institucionin me te besuar nga qytetaret. Kontraktoni ate sharlatanin e inceneratoreve tja u zgjidhe kete hall. Jepini.”/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga