LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Aksidenti në Himarë/ Gazetarja e thotë hapur: Tri institucione që kanë po aq përgjegjësi sa edhe komisari!

2 Gusht 2022, 17:52, Aktualitet CNA
Aksidenti në Himarë/ Gazetarja e thotë hapur: Tri institucione
Gazetarja, Anila Hoxha

Pas tragjedisë së rëndë të ndodhur në Himarë, ku një fëmijë 5 vjeç humbi jetën pasi u godit me skaf në breg të detit, ka reaguar edhe gazetarja Anila Hoxha.

Në një postim në "Facebook", ajo ngre gishtin pa hezitim drejt tri institucioneve shtetërore, duke i bërë po aq përgjegjës sa edhe polici që drejtonte skafin dhe që shkaktoi aksidentin e rëndë.

"1. Zonja Mirela Kumbaro që drejton Ministrinë e Mjedisit, duhet te dalë dhe te japë llogari sa mjete lundruese argëtuese janë gjobitur, sepse drejtohen pa patentën e duhur? Përse ministria e mjedisit nuk zbaton ligjin, kur duhet te kontrolloje mjetet lundruese ne zonat e plazhistëve?

2. Policia kufitare duhet të përgjigjet sa skafe ka kontolluar dhe sa ka sekuestruar, mbasi kane shkelur sigurine e pushuesve?

3. Bashkite , nga jugu ne veri duhet te bejne publike sa korridore lundrimi kane lejuar? Dhe a kishte korridor lundrimi per skafin qe drejtohej nga nje efektiv dhe qe vrau nje femije?", shprehet Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga