LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kim uron Kingjin për marrjen e detyrës si shef i Shtabit të FA/ “Mezi pres të forcojmë bashkëpunimin”

2 Gusht 2022, 17:00, Aktualitet CNA
 
Kim uron Kingjin për marrjen e detyrës si shef i Shtabit të FA/
Yuri Kim

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, ka uruar Shefin e ri të Mbrojtjes së Forcave të Armatosura Shqiptare.

Me anë të një postimi në "Twitter", Kim u shpreh se po pret me padurim vijimin e punës për forcimin e bashkëpunimit ushtarak me Shtetet e Bashkuara.

“Urime BG Arben Kingji për emërimin e tij në detyrën e Shefit të Mbrojtjes së Forcave të Armatosura Shqiptare. Ne mezi presim të punojmë me të për të vazhduar forcimin e bashkëpunimit ushtarak me Shtetet e Bashkuara, duke përfshirë si aleatë të NATO-s, ndërsa mbrojmë paqen dhe sigurinë në rajon dhe në mbarë botën”, ka shkuar ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga