LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëmujë e debate në Kuvend/ Noka i bie pa ndërprerë bilbilit, Nikolla ndërpret sërish seancën

13 Shkurt 2023, 18:24, Aktualitet CNA

Rrëmujë e debate në Kuvend/ Noka i bie pa ndërprerë

Me tensione të forta ka vijuar seanca plenare e mbrëmjes së sotme.

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla i ka ndërprerë herë pas here fjalën deputetëve të PD-së dhe kryedemokratit Sali Berisha.

Në shenjë proteste, Flamur Noka nuk ka lejuar të tjerët të flasë duke i rënë një bilbili gjatë gjithë kohës.

Nikolla ia dha fjalën deputetit Toni Gogu, por pasi ky i fundit po hidhte akuza drejt demokratëve,Noka u afrua te mikrofoni i tij dhe i ra bilbilit.

Kështu, Nikolla ka ndërprerë sërish seancën plenare./ B.A. –CNA.al

Lajmet e fundit nga