LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kuvendi del nga errësira/ Rikthehet energjia elektrike, nis seanca parlamentare

13 Shkurt 2023, 17:46, Aktualitet CNA
Kuvendi del nga errësira/ Rikthehet energjia elektrike, nis seanca
Foto ilustruese

Pas një ndërprerje të energjisë elektrike, ka nisur seanca parlamentare në Kuvend.

Ndërkohë pak më parë, në një njoftim u tha se energjia elektrike u ndërpre për shkak se u dogj pajisja UPS, e cila shërben për balancimin e energjisë.

Kujtojmë se pak më parë ka patur përplasje mes protestuesve dhe efktivëve të policisë.

Protestuesit kanë tentuar të hyjnë në parlament por nuk janë lejuar dhe janë bllokuar nga kordoni i policisë.

Lajmet e fundit nga