LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputetët e PD-së arrijnë në Parlament/ Garda nuk i lë të hyjnë në sallë, shkakton tensione

13 Shkurt 2023, 16:53, Aktualitet CNA

Deputetët e PD-së arrijnë në Parlament/ Garda nuk i lë

Deputetët e Partisë Demokratike kanë arritur pranë godinës së Parlamentit.

Ata kanë dashur të hyjnë në sallë për të qenë të pranishëm në seancën plenare, por Garda nuk i ka lejuar.

Kjo situatë ka shkaktuar tension, pasi deputetët kanë kërkuar që të lejohen të kalojnë.

Garda nuk i ka lejuar deputetët, pasi kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla pranoi kërkesën e mazhorancës dhe përjashtoi 8 deputetë për 10 ditë nga Parlamenti.

Deputetët demokratë e cilësuan këtë vendim të jashtëligjshëm dhe deklaruan se do të shkojnë në seancë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga