LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha lë selinë/ Nis marshimi drejt Parlamentit, protestues të shumtë e ndjekin pas

13 Shkurt 2023, 16:49, Aktualitet CNA

Berisha lë selinë/ Nis marshimi drejt Parlamentit, protestues të

Vetëm pak minuta më parë, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, është nisur nga selia blu drejt Parlamentit.

Së bashku me disa deputetë të PD-së dhe qytetarë, Berisha po shkon në këmbë në Parlament, ku do të mbahet seanca plenare dhe njëkohësisht protesta e opozitës.

Demokratët kanë paralajmëruar se do të shkojnë në seancë plenare, ndonëse mazhoranca ka përjashtuar 8 deputetë nga Parlamenti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga