LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Çështja “McGonigal”/ Opozita nuk ndal aksionin, sërish në protestë para parlamentit

13 Shkurt 2023, 08:53, Aktualitet CNA

Çështja “McGonigal”/ Opozita nuk ndal aksionin,

Në protestën e 11 shkurtit, kreu i PD-së, Sali Berisha, u shpreh se protestat nuk do të ndalen.

Ish-kryeministri paralajmëroi se do të ketë protestë edhe ditën e sotme para parlamentit, ku do të mbahet seanca plenare në orën 17:00.

Me thirrje “Revolucioni na fton”, Berisha ka ftuar të gjithë qytetarët të bashkohen në protestë kundër korrupsionit, varfërisë dhe largimit masiv të shqiptarëve nga vendi.

Mesazhet e opozitës ishin të qarta. Para Kryeministrisë mijëra qytetarë kërkuan dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga