LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gafa e Kuvendit/ Nuk di emrat e deputetëve

13 Shkurt 2023, 17:27, Aktualitet CNA

Gafa e Kuvendit/ Nuk di emrat e deputetëve

Një gafë e Kuvendit është evidentuar gjatë protestës që po mbahet jashtë godinës së Parlamentit.

Garda me një copë letër në dorë, pa firmë dhe pa vulë, ka bllokuar derën e Parlamentit dhe nuk ka lejuar deputetët e përjashtuar të hyjnë brenda godinës.

Por përveç firmës e vulës që mungonte, ajo që u vu re ishte se emrat e deputetëve ishin shkruar gabim.

Në vend të Tritan Shehut, në letrën e Kuvendit thuhet se është përjashtuar për 10 ditë Dritan Shehu.

Por ashtu, ishte ngatërruar edhe emri i Bledion Nallbatit, të cilit ia kishin shkruar emrin me j dhe jo me i./ CNA.al

Gafa e Kuvendit/ Nuk di emrat e deputetëve

Lajmet e fundit nga