LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shtohen tensionet para parlamentit/ Përplasje mes efektivëve dhe protestuesve

13 Shkurt 2023, 17:23, Aktualitet CNA

Shtohen tensionet para parlamentit/ Përplasje mes efektivëve dhe

Tensionet janë shtuar para parlamentit, ku ka patur përplasje mes protestuesve dhe efektivëve të policisë.

Ata janë përpjekur të çajnë kordonin e policisë dhe kanë hedhur flakadanë dhe kapsolla.

Protestuesit iu janë drejtuar efektivëve të dorëzojnë uniformat dhe tu bashkohen në protestë.

Raportohet se nuk ka të lënduar nga hedhja e flakdanëve dhe kapsollave apo gazit lotsjelles./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga