LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha nuk kursen ministren e Ramës/ “Nuk jam soji juaj”

13 Shkurt 2023, 17:57, Aktualitet CNA

Berisha nuk kursen ministren e Ramës/ “Nuk jam soji juaj”

Kreu i PD-së, Sali Berisha i është kundërpërgjigjur ministres Anila Denaj, e cila kërkoi përjashtimin e tij nga parlamenti për gjuhën e përdorur.

Berisha iu drejtua duke thënë se nuk është soji i tyre dhe nuk përdor gjuhën e Ramës.

“Me asgjë, me asnjë akt, nuk mund të sfumoni skandalin e tmerrshëm në të cilin jeni përfshirë. Këtu në parlament endet hija e McGonigal i cili bashkëpunon jo vetëm me Edi Ramën por edhe me disa nga ministra dhe ministret këtu. Sa i përket zonjës.

Ty duket se të pëlqejnë ato që thotë Rama por unë ato nuk i them kurrë se jam një soj tjetër”, tha Berisha.

Lajmet e fundit nga