LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tensionet në Kuvend/ Ndërpritet seanca parlamentare

13 Shkurt 2023, 18:05, Aktualitet CNA

Tensionet në Kuvend/ Ndërpritet seanca parlamentare

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka njoftuar ndërprerjen e seancës parlamentare.

Pas bllokimit të foltores në seancën parlamentare nga kreu i Partisë Demokratike, Sali Berish dhe rrethimit nga Garda, Lindita Nikolla ka kërkuar 5 minuta pushim duke ndërprerë seancën. 

Ndërkohë, Sali Berisha nuk e ka ndalur fjalën e tij duke hyrë në një lidhje të drejtpërdrejtë në Facebook ku ka vijuar fjalën e tij nga foltorja. / CNA.al

Lajmet e fundit nga