LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qeveria injoron bojkotin për hartën e re gjyqësore/ Nuk tërhiqen avokatët

13 Korrik 2022, 08:17, Aktualitet CNA
Qeveria injoron bojkotin për hartën e re gjyqësore/ Nuk
Dhoma e Avokatisë së Shqipërisë

Ashtu siç edhe kanë paralajmëruar avokatët më parë, bojkoti i tyre do të përshkallëzohet.

Qeveria nëpërmjet ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja, tha se nuk do të tërhiqet për hartën e re gjyqësore, duke injoruar bojkotin.

Por nga ana tjetër, dje avokatët paralajmëruan një protestë që do të mbahet ditën e nesërme para Këshillit të Lartë Gjyqësor.

Prej rreth 1 muaji, avokatët kanë bojkotuar të gjitha seancat gjyqësore dhe nesër do të përshkallëzojnë revoltën e tyre kundër ndryshimeve në hartën gjyqësore./ B.A. – CNA.al

Qeveria injoron bojkotin për hartën e re gjyqësore/ Nuk
Vendimi Dhomës së Avokatisë

 

Lajmet e fundit nga