LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“FBI punëson persona që kanë tendencë ankthioze”/ Mjekja zbulon arsyen

12 Korrik 2022, 11:39, Aktualitet CNA
“FBI punëson persona që kanë tendencë
Foto ilustruese

Artemisa Gogo, mjeke dhe kërkuese shkencore në Universitetin e Bernës në Zvicër,  e ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ka dhënë këshilla si të qetësohemi përpara një bisede të vështirë për të ndaluar ataket e panikut.

Ndër të tjera, Gogo deklaroi se FBI punëson persona që kanë tendenca ankthioze, pasi kapin ndryshimet më të vogla të ambientit.

“FBI punëson persona që kanë tendencë
Artemisa Gogo, mjeke

“Gjatë jetës mund të ndodhin strese të ndryshme, si ndryshim pune, ndryshim shtëpie, mund të ndodhin probleme familjare, çdo lloj gjëje, qoftë edhe një fjalë që ti dëgjon. Ça ndodh me trurin? Kjo ndodh te persona që janë vigjilentë dhe sidomos FBI faktikisht punëson këta persona që kanë tendencë ankthioze, se këta janë njerëzit më vigjilentë dhe kapin ndryshimet më të vogla të ambientit. Janë shumë të vëmendshëm dhe këto ndryshimet e vogla të ambientit i kap truri dhe shpërthen. Është një reaksion normal i trurit, që nuk është sulm por është mbrojtje”, tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga