LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Harta e re gjyqësore drejt miratimit/ Qeveria nuk do t’ia dijë për bojkotin e avokatëve

12 Korrik 2022, 11:04, Aktualitet CNA

 

Harta e re gjyqësore drejt miratimit/ Qeveria nuk do t’ia dijë
Foto ilustruese

 

Harta e re gjyqësore po shkon drejt miratimit, pavarësosht bojkotit të avokatëve dhe paralazimit të punës në Gjykata.

Konfirmimi ka ardhur sot nga Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, pas një takimi konsultues për projektligjin “Për mbrojtjen e të dhënave personale”.

"Të gjitha diskutimet mbi hartën kemi lënë një ditë të dedikuar, do të kemi përgjigjet e duhura nesër në Komisionin e Ligjeve. Nesër do të shkojmë në respekt të Komisionit të Ligjeve, pas seancës dëgjimore nesër në Komisionin e ligjeve dhe miratimin nga Ministria e Financave, harta do të shkojë në qeveri për miratim", tha Manja./CNA.al

Lajmet e fundit nga