LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

12 Korrik 2022, 13:17, Aktualitet CNA

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për

Pak ditë pasi i gjithë venditu përfshi nga reshjet e shiut dhe temperaturat përgjatë këtyre ditëve ka qenë të ulta, janë shfaqur sërish zjarret në pyje.

Një zjarr është aktivizuar në vendin e quajtur Malin e Çikës, i cili ka një sipërfaqe me bimësi të rrallë dhe shkurre. 

CNA.al, sjell fotot ku duken shtëllungat e tymit që tregojnë se ka ende ka vatra zjarri të aktivizuara.

Vatrat e zjarrit duket në një distancë të largët, në një terren të  thepisur.

Vatra e zjarrit në fjalë dyshohet se është e qëllimshme e vendosur nga çobanë ose persona të apasionuar pas aventurës.

Më poshtë po sjellim  fototo e shkrepura nga CNA.al.

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për

Foto-Nuk ndalen flakët në malin e Çikës/ Dyshohet për

Lajmet e fundit nga