LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parku Kombëtar i Butrintit/ Rrëzohet dekreti i Presidentit Meta

12 Korrik 2022, 12:33, Aktualitet CNA

Parku Kombëtar i Butrintit/ Rrëzohet dekreti i Presidentit Meta

Në Komisionin për ekonominë dhe financat është shqyrtuar sot dekreti i Presidentit për kthimin e ligjit nr. 50/2022 “Për miratimin e marrëveshjes për administrimin e nën zonave të trashëgimisë kulturore dhe peizazhit kulturor, pjesë e parkut kombëtar të Butrintit, ndërmjet Ministrisë së Kulturës dhe Fondacionit për Menaxhimin e Butrintit”

Pas shumë debatesh që kanë zgjatur mbi dy orë, me votat e mazhorancës është rrëzuar dekreti i Presidentit Meta për Parkun Kombëtar të Butrintit./CNA.al

Lajmet e fundit nga