LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Projektligji për rritjen e pagave “bllokohet” në Komision/ Shtyhet miratimi pas zgjedhjeve

25 Prill 2023, 17:48, Aktualitet CNA

Projektligji për rritjen e pagave “bllokohet” në

Deputetë socialist dhe demokratë kanë bllokuar në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave këtë të martë miratimin e projektligjit për rritjen e pagave.

Drafti i propozuar nga qeveria ishte parashikuar të votohej këtë të martë në Komisionin përgjegjës.

Gjatë diskutimit të projektligjit deputetë nga të dyja kahët edhe nga Partia Socialiste dhe nga Partia Demokratike kanë shprehur pakënaqësitë e tyre lidhur me projektligjin, pasi ai nuk parashikon ritjen e rrogave për ligjvënësit.

Ata kanë vendosur që miratimi të pezullohet deri pas zgjedhjeve vendore të 14 majit./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga