LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Do të pastronin shuma të mëdha parash në Shqipëri/ GJKKO merr vendimin për kunatin dhe shoferin e Rezart Taçit

25 Prill 2023, 15:27, Aktualitet CNA

Do të pastronin shuma të mëdha parash në Shqipëri/

Gjykata e Posaçme ka shpallur vendimin për Bledar Lilon dhe Artur Ballën, truproja dhe kunati i Rezart Taçit.

Artur Balla është dënuar me 11 vjet burg, ndërsa Bledar Lilo 10 vjet. Dy të dënuarit përfitojnë nga gjykimi i shkurtuar.

Ata akuzohen për pastrim parash në lidhje me 18.4 milionë eurot që do të pastroheshin në Shqipëri.

Në të njëjtin vendim u pranua kërkesa e SPAK-ut për konfiskimin e 18.3 milionë eurove, shuma e sekuestruar gjatë hetimit, që dyshohet se do të pastrohej./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga