LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas rritjes së pagave, Rama ftesë publike të rinjve dhe të rejave

25 Prill 2023, 11:35, Aktualitet CNA
Pas rritjes së pagave, Rama ftesë publike të rinjve dhe të
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama u është drejtuar me një ftesë të rinjve dhe të rejave që duan një mundësi për veten, familjen dhe atdheun të bëhen pjesë e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë.

Numri një i qeverisë, ka rikujtuar rritjen e pagave me 30% në vitin 2022 dhe me 7% këtë vit dhe një tjetër rritje e konsiderueshme deri në 22% do të bëhet realitet në 2024.

NJË FTESË për të gjithë të rinjtë e të rejat, që ta shohin si një mundësi të re për veten, familjen po edhe atdheun, afrimin e tyre me Forcat e Armatosura të Republikës sonë.

Pas rritjes së pagave me 30% në vitin 2022 dhe me 7% këtë vit, një tjetër rritje e konsiderueshme deri në 22% do të bëhet realitet në 2024, për të gjithë ushtarakët e Forcave të Armatosura të Shqipërisë. 

Respekt për punën e vajzave dhe djemve në uniformë, pjesë e vijës së parë të frontit në mbrojtje të territorit të vendit”, shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga