LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po transportonin emigrantë në mënyrë të jashtligjshme, arrestohen 3 persona në Gjirokastër

5 Gusht 2023, 12:35, Aktualitet CNA

Po transportonin emigrantë në mënyrë të jashtligjshme,

Tre persona janë vënë në prangat e policisë pasi u kapën teksa po transportonin në mënyrë të organizuar, me automjet dhe duke mbikëqyrur rrugën, 8 emigrantë.

Të arrestuarit janë shtetasit A. L., 28 vjeç, G. M., 34 vjeç dhe B. P., 38 vjeç, të tre banues në Tiranë.

28-vjeçari u kap në flagrancë, në aksin rrugor “Tepelenë-Memaliaj”, teksa transportonte me automjet, 8 emigrantë nga vendet e treta, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit, ndërsa 2 shtetasit e tjerë u kapën teksa lëviznin me një automjet tjetër dhe mbikëqyrnin rrugën, për të shmangur patrullat e Policisë.

Kapja e tyre u ba falë operacionit policor të koduar "Destinacioni”.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 2 automjetet, 500 euro dhe 25000 lekë të dyshuar të përfituar nga kjo veprimtari kriminale, si dhe 5 celularë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga