LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Festën e Birrës në Korçë/Më 19 Gusht ngjitet në skenë Elvana Gjata

5 Gusht 2023, 08:59, Aktualitet CNA

Festën e Birrës në Korçë/Më 19 Gusht ngjitet

Për 5 netë me radhë nga data 16-20 gusht, Bashkia e Korçës do të organizojë Festën e Birrës që shënon kulmin e sezonit turistik për qytetin.

Ky event, një ndër më të  mëdhenjtë e verës do të bëjë bashkë emrat më të mëdhenj të muzikës shqiptare dhe shumë artistë të huaj.

Diva e muzikës shqiptare, Elvana Gjata është ndër emrat e konfirmuar do të jetë pjesë e festës. 

Gjithashtu më herët është konfirmuar edhe  ylli i muzikës greke Despina Vandi .

Të dyja këto këngëtare do të performojnë në datën 19 Gusht.

Festa e Birrës, do të mbahet te Terminali i Autobusëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga