LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Gaffel Kolsch”, marka premium e birrës gjermane/ Pjesë e bareve më të frekuentuara në Tiranë

21 Qershor 2023, 17:45, Aktualitet CNA

“Gaffel Kolsch”, marka premium e birrës gjermane/ Pjesë e

“Gaffel Kolsch”, një nga birrat më të mira gjermane, mund të gjendet edhe në tregun shqiptar.

Birra “Gaffel Kolsch” vjen me çmime konkuruese në treg dhe me një shije që nuk harrohet kurrë.

“Gaffel Kolsch”, është një markë premium birre, me një histori të gjatë, që fillon prej vitit 1908. Ajo prodhohet në Këln të Gjermanisë nga fabrika “Gaffel Becker & Co” e vëllezërve Becker.

Kjo birrë fermentohet në mënyrën tradicionale të Këlnit dhe sjell një shije origjinale, të lehtë e freskuese.

“Gaffel Kolsch”, duke u ruajtur metodën më të vjetër ë prodhimit të birrës siguron aromën e veçantë dhe autentike që e dallon “Kolsch” nga markat e tjera dhe që e ka bërë atë më të preferuarën në mesin e konsumatorëve.

Që prej fillimeve të saj, kjo markë ka qenë katalizator i argëtimit, festave dhe normalisht shoqëruesi më i mirë në këto ditë të nxehta të verës.

Një birrë e ftohtë “Gaffel Kolsch” është zgjidhja më e mirë për shqiptarët dhe të gjithë adhuruesit e birrës gjermane.

Ju mund ta gjeni në disa nga restorantet, hotelet dhe baret më të frekuentuara në Tiranë. Konkretisht mund ta gjeni te:

Sar”otel Boutique Hotel & SPA

City Art

Whisky

La Veen

Havana Club

Champions

Momento

Crown Boutique Hotel & Spa

Morsi

Gzona

Samoa

Tiki bar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga