LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ra nga shkëmbi i “Shpellës së Piratëve”, shpëtohet 19-vjeçari në Dhërmi

4 Gusht 2023, 18:41, Aktualitet CNA

Ra nga shkëmbi i “Shpellës së Piratëve”,

Një 19-vjeçar në Dhërmi është shpëtuar pasi ra nga lartësia e një shkëmbi në vendin e quajtur “Shpella e Piratëve”, mbi gurë dhe mbi shkëmbinj.

Pas marrjes së njoftimit shërbimet e specializuara ndërhynë menjëherë dhe nxorrën 19-vjeçarin nga terreni shumë i vështirë mbi shkëmbinj dhe mbi gurë.

Atij iu ofrua asistencë mjekësore në vendngjarje, ndërsa më pas, u transportua në spital, për të marrë asistencë më të specializuar, ku ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

Shërbimet e Policisë Kufitare ftojnë çdo qytetar/pushues që gjendet në nevojë që lidhet me detyrat funksionale të Policisë së Shtetit, të kërkojë ndihmë, dhe ndërhyrja nga shërbime të specializuara për secilin rast, do të jetë e menjëhershme./CNA.al

Lajmet e fundit nga