LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e 32-vjeçares në Durrës/ Një grup aktivistesh protestë tek Ura e Dajlanit

3 Gusht 2023, 20:41, Aktualitet CNA

Vrasja e 32-vjeçares në Durrës/ Një grup aktivistesh

Një grup aktivistesh nga shoqëria civile kanë zhvilluar një “protestë” duke marrë shkas nga vrasja e 32-vjeçares, e cila u gjet e pajetë poshtë urës së Dajlanit në Durrës.

Ky aksion u mbajt në orën 19:30.

Gjatë kësaj veprimtarie ato përkujtuan gratë e vrara dhe i bënë thirrje organeve të drejtësisë të ndëshkojnë autorët e këtyre ngjarjeve të rënda.

Po ashtu, u përcoll mesazhi se dhuna ndaj grave është e patolerueshme dhe se duhet reagim i menjëhershëm nga autoritetet shtetërore.

Shtetësja me inicialet L.P., 32 vjeçe u gjet e pajetë mesditën e së martës poshtë urës së “Dajlanit” në Durrës.

Nga hetimet e policisë është zbuluar se 31-vjeçarja është goditur me thikë nga dy persona, pas një konflikti për motive të dobëta, dhe e gjithë skena është parë nga tre vajza, njëra prej tyre 15 vjeçe./CNA.al

Lajmet e fundit nga