LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Faktet për inceneratorët në duart e SPAK”, Shehaj: Do të ketë arrestime të tjera

2 Gusht 2023, 14:14, Aktualitet CNA

“Faktet për inceneratorët në duart e SPAK”, Shehaj:

Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj tha se SPAK po bën veprime të matura sa i përket çështjes së inceneratorëve.

Shehaj deklaroi në një dalje televizive se faktet janë në dorë të SPAK dhe në vijim do të ketë edhe arrestime të tjera.

Kam dy vite që vetëm flas për këtë dosje, impulsi i parë është të thuash i vonuar, për shoh që SPAK po bën disa veprime të matura për të arritur atje ku duhet.  Materialet e sekuestruara nga kolegët tuaj si Elvi Fundo që u sekuestruan nga SPAK, për herë të parë Dumani pati kurajon të merrte dokumente zyrtare dhe ato dokumente ishin faktuese. 

Bindja ime ka qenë që në fillim që nuk do ishte e mundur të mbahej dot për sa kohë një dokument i caktuar dhe faktet janë në dorë të SPAK. SPAK ka hetuar këtë procedurë. Çështjet e inceneraotit të Tiranës janë më të rënda në vendime.  Janë mbledhur rreth 100 mln euro të ardhura. Do të ketë edhe arrestime të tjera.”, u shpreh ekspertja e ekonomisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga