LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta, protestë farsë në landfillin pa incenerator/ Berisha reagon në Facebook

13 Shtator 2022, 18:21, Politikë CNA
Meta, protestë farsë në landfillin pa incenerator/ Berisha reagon
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ka nisur pak minuta më parë protesta e paralajmëruar nga kryetari i Partisë së inceneratorëve, Ilir Meta.

Teksa në landfillin e Sharrës, vendin ku nuk ka incenerator, janë mbledhur një numër i pakët protestuesish, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një reagim në Facebook.

Berisha ka publikuar një foto me 6 kandidatët për lidershipin e FRPD-së, ku i uron ata për garën.

“Me 6 kandidatët në garë për kryetar të Forumit Rinor të PD-së. Urime të përzemërta dhe suksese në garën e tyre! Sb”, shkruan kryetari i PD-së.

Ndërkohë, deri më tani, Berisha nuk është parë në protestë dhe ende nuk ka asnjë reagim nga ana e tij në lidhje me të./ B.A. – CNA.al

Meta, protestë farsë në landfillin pa incenerator/ Berisha reagon

Lajmet e fundit nga