LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pllakat ranë nga kamioni e humbi jetën një 52-vjeçar, arrestohet shoferi

4 Gusht 2023, 15:46, Aktualitet CNA

Pllakat ranë nga kamioni e humbi jetën një 52-vjeçar,

Shoferi i kamionit prej nga ku rrëshqitën pllakat dhe ranë mbi 52-vjeçarin me inicialet  A. K., një ditë më parë, në Durrës duke i shkaktuar humbjen e jetës është vënë në prangat e policisë.

I arrestuari është 62-vjeçari me inicialet M. K., banues në Xhavzotaj, Durrës.

62-vjeçari, pas rrëshqitjes së pllakave mbi shtetasin A. K., është larguar nga vendi i ngjarjes, pa dhënë ndihmë dhe pa njoftuar Policinë.

Mbi të rendojnë veprat penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

Vijojnë hetimet për të provuar ligjërisht përgjegjësinë penale mbi 62-vjeçarin./CNA.al

Lajmet e fundit nga