LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qëndronte në një lokal me armë zjarri e municione, arrestohet 36-vjeçari në Tiranë

5 Gusht 2023, 10:04, Aktualitet CNA

Qëndronte në një lokal me armë zjarri e municione,

Një 36 vjeçar me inicialet, G. N., banues në Tiranë është vënë në prangat e policisë pasi gjatë kontrollit fizik i është gjetur, një armë zjarri pistoletë me municion luftarak.

Në momentin e arestimit 36-vjeçari ishte në një lokal, në rrugën "Isuf Elezi".

Mbi të rendojnë veprat penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve luftarake dhe i municionit".

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale./CNA.al

Lajmet e fundit nga