LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ndahet nga jeta ish-Drejtori i Policisë së Shtetit

5 Gusht 2023, 12:05, Aktualitet CNA
Ndahet nga jeta ish-Drejtori i Policisë së Shtetit
Fadil Canaj

Ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Fadil Canaj është ndarë nga jeta në moshën 72-vjeçare.

Canaj ka pasur një karrierë të gjatë prej 40-vjesh në Policinë e Shtetit.

Ai ka mbajtur detyra te ndryshime si: Drejtor i Policisë Tiranë, Shef i Policisë Durrës,  Drejtor i Përgjithshëm.

Fadil Canaj gjithashtu ka qenë zv.ministër i Brendshëm dhe shef kabineti i disa ministrave në vitet 2000-2005.

Në vitin 2016, Fadil Canaj mori “Çertifikatën për Shërbime të Dalluara” me motivacionin “Për merita të veçanta dhe veprimtari të shquar të treguar në fushën e Sigurisë Publike dhe për zhvillimin e vazhdueshëm të standardeve Policore të ofruara gjatë viteve të punës në shërbim të Policisë së Shtetit”.

Homazhet për të ndjerin, Fadil Canaj do te behën pranë Drejtorisë se Përgjithshme nga ora 10-12./CNA.al

Lajmet e fundit nga