LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas dy ditësh reshje/ Kryetari i Bashkisë Korçë publikon pamjet nga fusha e Maliqit

11 Dhjetor 2022, 12:50, Aktualitet CNA

Pas dy ditësh reshje/ Kryetari i Bashkisë Korçë publikon

Përgjatë dy ditëve të fundit vendi ynë është përfshirë nga reshje të shumta, gjë që ka sjellë problematika në disa zona të Shqipërisë.

Fatmirësisht zona e Korçës deri tani nuk ka pasur probleme, të tilla si ndërprerje e energjisë elektrike, apo dhe bllokime të rrugëve.

Kryetari i Bashkisë Korçë, Gëzim Topçiu, ka ndarë në rrjetet sociale disa pamje, ku tregon se Fusha e Maliqit nuk ka pasur përmbytje pas dy ditëve me reshje.

Ai gjithashtu ka përgëzuar punonjësit e Ujitje-Kullimit Maliq dhe ata rajonalë të Korçës.

"Fusha e Maliqit pa asnjë problem pas rreshjeve të 2 ditëve të fundit .
Punë e shkëlqyer e punonjësve të Ujitje Kullimit Maliq e asaj Rajonale Korçë."- shkruan kryetari i Bashkisë Korçë./CNA.al

Lajmet e fundit nga