LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Leka Bungo në kazino, nëna me fëmijë me autizëm hidhet në rrugë

29 Shkurt 2024, 12:34, Aktualitet CNA

Leka Bungo në kazino, nëna me fëmijë me autizëm hidhet

Në muajin korrik CNA bëri një shënim kur do flasë Leka Bungo. Një shkrim korrekt që fliste për situatën në RTSH. Prisnim shumë që të reagonte sepse po pushoheshin njerëz nga puna.

Ata që Leka Bungo i konsideronte profesionistë dhe artistë të nderuar gjatë kohës që përplasej me Thoma Gëllçin dhe Enkelejd Jotin, paraardhësit e Alfred Pezës, sot në detyrë kreu i RTSH-së.

Por nuk ka folur Leka Bungo, as atëherë, as më vonë.

Pak ditë më parë reagoi dhe reagoi kundër nesh. Pse? Thjesht dhe vetëm kërkuam informacion në RTSH në lidhje me Festivalin e 62-të, në lidhje me të Drejtat e Transmetimit dhe mënyrën si ishin përdorur fondet.

Shtruam thjesht dhe vetëm një pyetje pse nuk na i jepni këto dokumente. Sepse me mosdhënien e tyre lind dyshimi i arsyeshëm se në RTSH ka pasur abuzime me fondet.

Ne i kemi siguruar dokumentet dhe ditë pas dite po i publikojmë, por ajo që na bën përshtypje është pse hesht Leka Bungo? Çfarë kocke ia ka zënë gojën? Jo për ne jo për fondet, por për largimin e rreth 70 punonjësve të RTSH-së.

Si ka mundësi nuk flet kryetari i bordit, i cili në pjesë të madhe të tyre i ka në kompetencë emërimet dhe largimet nga detyra për shkak të atributeve që i jep statuti i RTSH-së Këshillit Mbikëqyrës.

Nuk flet Leka Bungo.

Nuk flet kur shifra për Festivalin e Këngës ndryshon nga 466 në 600 milionë lekë. Alfred Peza i ka krijuar rehati Leka Bungos.

Nuk flet Leka Bungo kur hiqet nga puna nëna e një fëmije me autizëm.

Nuk flet Leka Bungo kur 70 punëtorë largohen nga RTSH. Nuk flet Leka Bungo. Është i zënë me Alfred Pezën e tij është i zënë me kazinon e tij.

Të tjerë halle ka Leka Bungo për RTSH-në dhe të tjera halle ka RTSH-ja dhe punonjësit e saj. Leka Bungo është në kazino nuk ka kohë për hallet e punonjësve të RtTSH-së pasi është ortak në "krimet" e Alfred Pezës./ CNA

 

Lajmet e fundit nga